Bernat & Wawrzyniak Kancelaria Adwokacka

O nas

Zespół Kancelarii zapewnia kompleksową obsługę prawną zarówno klientom indywidualnym jak i podmiotom gospodarczym.

adw. Mateusz Bernat

Kontakt:

tel.: 723-912-025

mail: adw.mateusz.bernat@gmail.com

Ukończył studia magisterskie na kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, broniąc pracę magisterską z zakresu prawa spółek handlowych. Aplikację adwokacką odbywał przy Izbie Adwokackiej w Bydgoszczy pod patronatem adw. Janusza Kanarka. Ponadto ściśle współpracował z wieloma renomowanymi Kancelariami Adwokackimi w Polsce. W toku aplikacji wielokrotnie reprezentował swoich Mandantów zarówno przed organami wymiaru sprawiedliwości jak również organami administracji publicznej.

W praktyce zawodowej adw. Mateusz Bernat zajmuje się sprawami z zakresu prawa karnego, prawa cywilnego, prawa pracy i prawa gospodarczego. Jego pasją jest prawo karne i prawo gospodarcze. Ze wspomnianych gałęzi prawa prowadzi szkolenia. Dla rozwoju zawodowego i naukowego uczestniczy w konferencjach naukowych.

Adwokat Mateusz Bernat w swojej pracy skupia się przede wszystkim na efektywnym i skutecznym rozwiązywaniu problemów swoich Klientów. Niezwykle ważną dla niego kwestią jest to aby w czasie współpracy Mandanci posiadali pełną informację o wszelkich istotnych postępach w sprawie. Sprawy prawne są często skomplikowane, dlatego priorytetem Kancelarii  jest wyjaśnienie Klientom wszystkich zawiłości prawnych pojawiających się w czasie prowadzenia sprawy, tak aby mając pełny jej obraz mogli podejmować właściwe decyzje.

adw. Joanna Wawrzyniak

Kontakt:

tel.: 695-243-952

mail: joanna@adwokatbernat.pl

Ukończyła aplikację adwokacką i została wpisana na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Bydgoszczy.  Jest absolwentem kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Już na studiach zdobywała doświadczenie współpracując z kilkoma Kancelariami Adwokackimi w Bydgoszczy. Jej zainteresowania oscylują wokół prawa rodzinnego, prawa spadkowego, prawa umów bankowych, prawa konsumenta, prawa gospodarczego, prawa ubezpieczeń społecznych, prawa administracyjnego. Ze wskazanych wyżej dziedzin prowadzi szkolenia i pisze artykuły naukowe. Od kilku lat doradza podmiotom gospodarczym oraz prowadzącym działalność rolniczą w sprawach ze wskazanego zakresu.

Jej konikiem jest prawo karne. Jest autorką kilku artykułów poświęconych postępowaniu karnemu. Z przedmiotowej dziedziny pisała pracę magisterską na temat „Znaczenia zagranicznych orzeczeń wydanych w sprawach karnych dla postępowania karnego prowadzonego w Polsce”, która została nagrodzona III miejscem dla najlepszej pracy magisterskiej w 2015 r.  na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Joanna Wawrzyniak jest również czynnym mediatorem sądowym wpisanym na listę prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Jako mediator prowadzi mediacje rodzinne, gospodarcze i cywilne.